Σας ενημερώνουμε για την έναρξη των  επιμορφωτικών / ενημερωτικών συναντήσεων με τους γονείς και κηδεμόνες, που οργανώνει το σχολείο μας,  με στόχο την ψυχολογική στήριξη και ενδυνάμωση τόσο των μαθητών όσο και των γονέων, εν όψει των Εξετάσεων.

Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί  την Τρίτη 15 Μαρτίου 2022 στις 6 μ.μ στο αμφιθέατρο του σχολείου και απευθύνεται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/-τριων  της Γ' Λυκείου. Το θέμα της συνάντησης έχει τίτλο " Το άγχος των εξετάσεων σε καιρό κορονοϊού. Οδηγός επιβίωσης για γονείς ". Το θέμα θα αναπτύξει και στη συνέχεια θα δεχτεί τις ερωτήσεις σας η ψυχολόγος του σχολείου μας κα Ιω Κυριακίδη.

Η παρουσία σας θα μας δώσει χαρά.

Ο Δ/ντής                                                                                       Η συντονίστρια

Νικόλαος Γιαννής ΠΕ03                                                            Χαρίκλεια Ζαραβέλλα ΠΕ02