Καλούνται όσοι απόφοιτοι επιθυμούν να λάβουν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2021, να προσέρχονται στο σχολείο καθημερινά 10:00 με 13:00, κατόπιν ραντεβού, για να υποβάλλουν την σχετική  Αίτηση - Δήλωση, η προθεσμία υποβολής είναι από από Δευτέρα 8 Μαρτίου έως και Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021.

Μέσα στο ίδιο διάστημα (8-19/3) μπορούν οι μαθητές της τελευταίας τάξης, που έχουν ήδη υποβάλει αίτηση, να τη συμπληρώσουν, δηλαδή να προσθέσουν ειδικά μαθήματα ή προτίμηση για ΤΕΦΑΑ, Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές κλπ

Επίσης την ίδια προθεσμία 8 με 19 Μαρτίου 2021 οι υποψήφιοι που τυχόν ενδιαφέρονται για τα 3 Μουσικά Τμήματα με την ειδική διαδικασία εισαγωγής (το Τµήµα Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστηµίου, το Τµήµα Μουσικής Επιστήµης και Τέχνης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, και το Τµήµα Μουσικών Σπουδών του Πανεπιστηµίου Ιωαννίνων), εκτός από την Αίτηση-Δήλωση για τις πανελλαδικές εξετάσεις, υποβάλλουν και σχετική Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση για τα 3 Μουσικά Τμήματα

Τηλ. επικοινωνίας για διευκρινήσεις  6947120830

Oι υποψήφιοι θα πρέπει στο email του σχολείου (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.)  να εκδηλώσουν την επιθυμία τους για μετάβαση στη σχολική μονάδα για υποβολή της αίτησης δήλωσης και στη συνέχεια θα λάβουν  απαντητικό email όπου θα ορίζεται η ακριβή ώρα και ημέρα μετάβασης στο Λύκειο.

Για να δείτε το σχετικό ΦΕΚ πατήστε εδώ

Για να δείτε την  εγκύκλιο που αφορά τα ΓΕΛ πατήστε εδώ

Για να δείτε τις οδηγίες που αφορούν τους μαθητές των ΓΕΛ πατήστε εδώ