Αγαπητοί γονείς

Στο πλαίσιο του εορτασμού των Χριστουγέννων το σχολείο μας θα πραγματοποιήσει για τους μαθητές μας και τους κηδεμόνες τους, εορτή την 17η Δεκεμβρίου ημέρα Σάββατο και ώρα 17:30. Η παρουσία σας θα δώσει μεγάλη χαρά τόσο στα παιδιά όσο και στο Σύλλογο Καθηγητών. Οι γονείς θα μπορούν να ενημερώνονται για την πρόοδο των μαθητών από τους παρευρισκόμενους γονείς.

Την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου και ώρα 08:30 π.μ θα πραγματοποιηθεί χριστουγεννιατική Θεία Λειτουργία στο Ναό της Σχολής. Μετά τη Λειτουργία θα ακολουθήσει κανονικό πρόγραμμα μαθημάτων.

Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου η χορωδία της Σχολής υπό τη διεύθυνση του καθηγητή μουσικής κ. Ζήσιμου θα μεταβεί στο Υπουργείο Παιδείας, στη Διοίκηση της Ριζαρείου και στην Αρχιεπισκοπή Αθηνών προκειμένου να ψάλει τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα.

Καλές Γιορτές

Νικόλαος Γιαννής