apofoit2019.jpg

Tην Τετάρτη 26 Ιουνίου 2019 στις εγκαταστάσεις της ΡΕΣ στο Χαλάνδρι, πραγματοποιήθηκε  η τελετή  αποφοίτησης των μαθητών/τριών του σχολικού έτους 2018-2019.

Στην εκδήλωση παρέστησαν εκ μέρους του Πολυμελούς Συμβουλίου της ΡΕΣ ο πρόεδρος κ. Χαραλαμπάκης Χριστόφορος και οι σύμβουλοι Γέμπτος Πέτρος, Φαφαλιός Κωνσταντίνος και Ιωαννίδης Γεώργιος. Εκ μέρους του Αρχιεπισκόπου παρέστη ο πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης π. Θεολόγος Αλεξανδράκης. Την ΕΑΡΕΣ εκπροσώπησαν ο Πρόεδρος κ. Γρηγοριάδης Κων/νος και άλλα μέλη της.

Την οργάνωση και την παρουσίαση της εκδήλωσης ανέλαβε η καθηγήτρια του σχολείου μας κα Ζαραβέλλα Χαρά σε συνεργασία με το Δ/ντή κ. Γιαννή Νικόλαο.

Διαβάστε την ομιλία του προέδρου του Πολυμελούς Συμβουλίου της ΡΕΣ κ. Χαραλαμπάκη Χριστόφορου εδώ

Δείτε το παρακάτω βίντεο με  φωτογραφίες της εκδήλωσης ( Το βίντεο είναι παραγωγή της Ένωσης Αποφοίτων ΡΕΣ)