oxi.jpg

Η επέτειος της 28η Οκτωβρίου γιορτάστηκε τη φετινή σχολική χρονιά με ποικίλες δράσεις.

Μια ομάδα μαθητών με τη συνοδεία καθηγητών τους παρακολούθησε τη θεατρική παράσταση "Η κυρά της Ρω" στο θέατρο Σφενδόνη.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' και Β' Λυκείου επισκεύτηκαν το ναύσταθμο της Σαλαμίνας και ξεναγήθηκαν στη Φρεγάτα του Πολεμικού Ναυτικού "ΕΛΛΗ.

Στο αμφιθέατρο της σχολής πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 και στο πλαίσιο της συγκεκριμένης εκδήλωσης απονεμήθηκαν τα βραβεία και τα αριστεία για το σχολικό έτος 2016-17.

Τέλος πολυπληθής αντιπροσωπεία μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας συμμετείχε στην καθιερωμένη μαθητική παρέλαση που έλαβε χώρα στην πλατεία Χαλανδρίου, ανήμερα της εθνικής μας εορτής.