b_800_600_0_00_images_lykrizar_2016_Deree_debate_Deree_Invitational.jpg

Την 1 και 2 Απριλίου 2016 διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του ιδιωτικού πανεπιστημίου Deree ο 51ος διαγωνισμός αντιλογίας στον οποίο συμμετείχε το Σχολείο μας με δυο ομάδες, αποτελούμενες από τους Χριστίνα-Ελευθερία Μανούσου, Προκόπη Παπαϊωάννου, Δέσποινα Πελεκάνου και Νίκη Κρεμμύδα.

Η πρώτη ομάδα, παρότι δε νίκησε σε κάποιον από τους 5 γύρους, κατάφερε να βγει 21η στις 40, και μάλιστα με υπολογισμό των ατομικών βαθμολογιών 18η.  Η δεύτερη ομάδα νίκησε σε ένα από τους γύρους και πέρασε σε ατομική βαθμολογία 12 ομάδες.

Η Χριστίνα πραγματοποίησε την καλύτερη ατομική επίδοση βγαίνοντας 29η μεταξύ 80 μαθητών, ο Προκόπης και η Δέσποινα ισοβάθμησαν στην 44η θέση και η Νίκη ήρθε στην 61η θέση ατομικής βαθμολογίας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των μαθητών μιλούσαν την αγγλική ως μητρική γλώσσα, ενώ το ΓΕΕΛ Ριζαρείου ήταν το μοναδικό δημόσιο Λύκειο που συμμετείχε στον εν λόγω διαγωνισμό.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας και εις ανώτερα!